Imieniny: Taidy, Radosława, Eudoksji, Antoniny, Albina
Start
niedziela, 1 marca 2015 r.
logo i dzwonki
ściągi
dla dziewczyn
dolinka
korepetycje
awans nauczyciela
świat nauki
napisz do nas napisz do nas

NOWOŚCI
Twój znak zodiaku,
dowiedz się
jaka jesteś
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O Ó P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź ŻSerce

we śnie jest symbolem uczuć i mądrości. Jeśli widzimy serce możemy spodziewać się bardzo udanego związku pełnego miłości. Widok rozciętego serca, to zapowiedź rozstania z ukochaną osobą lub zmartwienia. Krwawiące serce, może być zapowiedzią niemiłych sytuacji z bliską osobą. Gdy zjadamy serce we śnie, może symbolizować potrzebę bardzo głębokiego związku oraz intymnej relacji.Sennik czyli "Teraz odkryj swoje silne strony" PDF Drukuj Email
Redaktor: Niko   
01.07.2009.

Sennik jest zbiorem najczęściej spotykanych marzeń sennych. Senniki próbują tłumaczyć podstawowe symbole występujące w snach. Ale czy warto iść tą drogą?

Pomimo powszechnego uznania, iż sny mogą przepowiedzieć przyszłość, naukowcy przekonani są iż okres snu jest momentem segregowania pamięci ludzkiej (również elementów pamięci podświadomej) w którym obrazy senne powstają na bazie przeżytych sytuacji i emocji.
Co byśmy nie sądzili o sennikach to zawsze będą to bardziej lub mniej udane interpretacje snu. Im bardziej będą oparte o indywidualną sytuację śpiącego tym większe szanse na właściwą interpretację. Zawsze jednak będzie to lepsza lub gorsza interpretacja. Czytając senniki robimy to przecież, aby lepiej dostosować się do czekających nas sytuacji w przyszłości.

Więcej na stronie w całości poświęconej książce „Teraz odkryj swoje silne stronyMarcusa Buckinghama i Donalda O.Cliftona (http://www.teraz-odkryj-swoje-silne-strony.szkola.net).

Zmieniony ( 07.07.2009. )
Czytaj całość
 
Planety PDF Drukuj Email
Redaktor: Niko   
29.10.2008.
Słońce, Księżyc i pozostałe planety naszego Układu Słonecznego stanowią podstawowe składowe astrologicznego arsenału środków. Przyjęto w astrologii nazwy planet używane w starożytnym Rzymie, choć dla zrozumienia istoty ich wpływów niezbędna jest znajomość mitologii greckiej.
Z astrologicznego punktu widzenia wszystkie ciała niebieskie naszego systemu planetarnego możemy podzielić na trzy grupy.
Zmieniony ( 29.10.2008. )
Czytaj całość
 
SENNIKI - W ramionach Morfeusza PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
10.09.2008.
Czym jest sen, może dobrym sposobem na rozwiązywanie naszych codziennych spraw i dowiedzeniu się czegoś o sobie samym…
Zmieniony ( 29.10.2008. )
Czytaj całość
 
A może by tak spróbować świadome śnienie, by być pogodnym człowiekiem? PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
10.09.2008.
Czym jest świadome śnie? Czy to jest możliwe by móc śnic na jawie? Okazuje się, że podczas snu możemy przeżyć realną przygodę, a może inaczej przeżyć życie. Jasny sen bądź świadomy sen, jest odmiennym stanem świadomości, który uzyskujemy w sposób naturalny bez używania narkotyków czy też środków halucynogennych.
Zmieniony ( 04.11.2008. )
Czytaj całość
 
SENNIKI czyli historia snu PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
10.09.2008.
Dla Egipcjan sen decydował, o ważnych życiowych decyzjach, był motywacją do walki, wojen, zawarcia pokoju, małżeństwa, natchnieniem dla artystów. W czasach późniejszych, chrześcijanie równie korzystali ze snów, były one często ostrzeżeniem pochodzącym prosto od Boga (tak oni to pojmowali), przykładem jest biblijny Józef, który w młodości bardzo trafnie potrafił interpretować i korzystać ze snów. Chińczycy również korzystali ze snów, oni traktowali sen jako rozpoznawanie siebie samych. Zaś Zygmunt Freud wyjaśnił, że marzenia senne są tylko niespełnionym pragnieniem ludzkim, jest to zwyczajne podsumowanie dnia. Zazwyczaj z myślą z którą zasypiamy, osoba o której myślimy, pojawia się w naszych snach.
Zmieniony ( 29.10.2008. )
Czytaj całość